Kas ir šķiedru cements?

No papīra līdz šķiedru cementam

Šķiedru cementa sastāvu 19. gadsimta beigās radīja austriešu izgudrotājs Ludvigs Hatšeks (Ludwig Hatschek), vēloties radīt vieglu un izturīgu celtniecības materiālu. Pēc 7 gadus ilgušiem eksperimentiem viņš beidzot atklāja šķiedru cementa formulu.

Masu, kas sastāvēja no celulozes, šķiedras, cementa un ūdens, austriešu izgudrotājs apstrādāja papīra ražošanas iekārtā, kur tā rotējot caur sietu ieguva vajadzīgo konsistenci. Pirmo industriāli radīto celtniecības materiālu Ludvigs Hatšeks patentēja un nosauca par "Eternit", kas latīņu valodā nozīmē "mūžīgs". 

ŠĶIEDRU CEMENTA ĪPAŠĪBAS

Nav nepieciešama apkope

Ilgtspējīgs materiāls

Viegli uzstādīt

Viegls materiāls

Ērti tīrīt

Triecienu un traipu noturīgs

Neuzliesmojošs un ugunsdrošs

Garantija

Noturība pret laika apstākļiem

Izturīgs pret ķīmiskām vielām

Plaša krāsu izvēle

 

Šķiedru cements - celtniecības materiāls ar daudzām priekšrocībām 

Rūpnieciski radītas PVA šķiedras jau sen aizvietojušas oriģinālajā škiedru cementa sastāvā esošās dabiskās izcelsmes šķiedras. Laika gaitā škiedru cementa sastāvs ticis papildināts ar citiem elementiem, kas uzlabo stiprību un paātrina ražošanas procesu. Tāpat šobrīd ir iespēja šķiedru cementu papildināt ar dažādas krāsas pigmentu. Tomēr pamata ražošanas procedūra, kuras laikā speciāla iekārta pārvērta šķidru masu cietā, ir palikusi nemainīga.

Šķiedru cementa 4 galvenās īpašības ir: ugunsizturība, izturība pret laika apstākļiem, vieglums un iespēja veidot formu.

Elastīgs

Uzreiz pēc sajaukšanas procedūras, šķiedru cements joprojām ir elastīgs materiāls. Tas nozīmē, ka to ir iespējams veidot trīsdimensiālās formās vai izliekt reljefā. Turklāt, pateicoties sastāvā esošajām šķiedrām, tas ir daudz plānāks kā betons. 

Šķiedru cementa īpašības ļauj panākt dažādus vizuālus efektus, kas piešķir dabiskumu un eleganci jebkurai fasādei. Šķiedru cementa plākšņu ražošanas procesā iespējams veidot dažādus, sekvencētas formas rakstus; izmantojot lielāka izmēra plāksnes iespējams izdevīgi noklāt liela mēroga fasādes. Turklāt, šķiedru cementa plāksnes ir arī izmaksu ziņā rentablas. 

Viegls

Hidratācijas process šķiedru cementa ražošanā nodrošina materiāla stiprību, bet vienlaikus nepalielina tā svaru. Turklāt, šķiedru cementa apdares plāksnes vizuāli var būt kā akmens vai māla imitācija, bet to ražošana un montāža ir ātra un ērta. Šķiedru cementa plāksnes, pateicoties to salīdzinoši vieglajam svaram, ir ērti transportēt un darboties ar tām būvniecības vietā. 

Ugunsizturīgs 

Kaut arī šķiedru cementa sastāvā ir celuloze, apvienojumā ar neorganiskas izcelsmes cementu, šis materiāls iegūst izcilu ugunsizturību. Tas ir ļoti nozīmīgs faktors, izvēloties apdares materiālus dzīvojamajām un sabiedriskajām celtnēm. Visi Cembrit šķiedru cementa produkti ir ugunsdroši un atbilst EN 13501-01 kvalitātes standartam.

Noturīgs pret laikapstākļiem 

Cembrit šķiedru cementa produkti ir noturīgi pret laikapstākļiem - sniegu, salu, atkusni, straujām temperatūras maiņām, ilgstošu zemu temperatūru, mitrumu, lietu, lietusgāzēm, tiešu saules staru ietekmi. Šķiedru cementa produkti spēj absorbēt un izdalīt uzkrāto mitrumu, neietekmējot produkta ilgtspēju un kalpošanas laiku. Šie faktori padara Cembrit produktus par ideālu izvēli jebkuras celtnes ārējās fasādes apdarei.

Aizsardzība pret pelējumu un mitrumu 

Šķiedru cementa struktūra veido aizsardzību pret mitrumu, pelējumu un puvi, un nodrošina  ilgstošu kalpošanas laiku, kas pārspēj koka ilgmūžību.  Tā kā šķiedru cementa sastāvā nav metāls, tad fasāde ir pasargāta no rūsas, savukārt, šķiedru cementa sastāvs neļauj plāksnēm deformēties ilgstoša mitruma vai citu laika apstākļu ietekmē.

Vai tiešām šķiedru cementa plāksnes var tikt izmantotas jebkuras fasādes apdarē? Atbilde, ir viennozīmīgi - jā. Cembrit vairāk kā 80 gadu ilgā pieredze, celtniecībā izmantojot šīs plāksnes Eiropā un ārpus tās, liecina, ka šķiedru cements ir izcils materiāls ar ilgstošu kalpošanas laiku. Un pieprasījums pēc tā arvien pieaug. Sazinieties ar Cembrit, un mēs labprāt palīdzēsim piemeklēt konkrētam projektam vispiemērotāko produktu!

 

Cembrit šķiedru cementa produkti tiek ražoti atbilstoši visaugstākajām kvalitātes prasībām. Tie ir viegli, ugunsdroši, izturīgi pret laikapstākļiem un mitrumu.  Pieejams plašs produktu formu un krāsu izvēles klāsts.